Úvod   |   Galeria   |   Napíšte mi
 


 
 

Los Hornillos, ZAC

Na začiatku bola farebná fotografia a článok z roku 1973. Fakt výborný od B. Schuetza o Mammillaria cowperae. S poznámkami D. Cowpera, ktorý túto krásku našiel. Ani dnes, po toľkých rokoch, riadky D. Cowpera nestratili nič na aktuálnosti.
V súčasnosti je Mammillaria cowperae považované za formu Mammillaria moelleriana. Tie taxóny sa navzájom podobajú. Musím s plnou vážnosťou povedať, že takmer každý skúsený mexikofil dokáže Mammillaria cowperae od Los Hornillos bez zaváhania vybrať medzi x inými rastlinami z komplexu Mammillaria moelleriana. Jednoducho, sú to iné a neskutočne nádherné rastliny.

V nádhernom prostredí, v nadmorskej výške od 2210 m rastú pod borovicami Mammillaria cowperae (1275), tiež úchvatné Stenocactus wippermanni (1276), Mammillaria sp. (1277) zelená, Echinocereus triglochidiatus aff. a Bursera sp..
Je 1.9.1997. Substrát je úplne mokrý. Noc bola extrémne studená. Domorodci hovoria, že zvykne pršať od júna do konca októbra a veľmi často. Nočné ochladenie dáva tušiť, že rastliny sa prehicovaných skleníkoch úplne šťastne cítiť nebudú.
 
 
 
 

Mammillaria cowperae (1275).

Stenocactus wippermanni (1276).

Stenocactus wippermanni (1276).

Stenocactus wippermanni (1276).
 
 
Copyright 2009 Milan Zachar. Všetky práva vyhradené.   |   cactuszachar@gmail.com