Úvod   |   Galeria   |   Napíšte mi
 


 
 

Infiernillo I, MICH

Backebergia militaris. Predstavil ju B. Schuetz na jednej z tituliek časopisu Kaktusy v sedemdesiatych rokov. No nechceli by ste takú nádheru vidieť?

Opäť jeden z "mussov" prvej a, ako som si vtedy naivne myslel, aj poslednej cesty do Mexika. Dostať sa do Infiernillo autobusom bolo v roku 1990 pomerne komplikované. Najskôr z hlavného mesta do Guadalajara. Odtiaľ autobusom do Lazaro Cardenas a na odbočke na Infiernillo vystúpiť a čakať na spoj do Infiernillo. Prišiel...
Ranné zore vidím nad kopcami pri priehrade. Inak spoľahlivá PEMEX mapa ukazuje, že v dedine je hotel. Keď Vidím tú dieru, nechce sa mi uveriť. Nachádzam ho a musím sa na deň zložiť. Autobus okamžite odchádza a príde zajtra. Po chvíli vyrážám k priehradnému múru. Vojaci ma kontrolujú a nechávajú ísť peši na juh. Je neskutočne horko. Pri štveraní sa na svah vedľa cesty sa nemôžete chytiť zeme. Príliš horúca. Najkôr si všimnem Mammillaria beneckei (0181)a po chvíli pozorujem aj Ferocactus lindsayi (0182). Okrem množstva rôzneho chrástia sú tu bežné viaceré cereusy so zrejme nesprávnymi menami: Stenocereus marginatus, Backebergia militaris, Acanthocereus oxidentalis, Pilosocereus sp. a Opuntia microdasys. Tie backebergie, tak ako ich vidíte, nie sú žiadne krásne, či fotogenické kaktusy. A kto by sekal cefálium na krásnu fotku?
 
 
 
 

Východ slnka na poľnej ceste do Infiernillo.


Chrásty Borisa Vrškového.


Veledôležitá busta na priehradnom múre.

Rio Balsas.Backebergia militaris.

Backebergia militaris.

Backebergia militaris.

Backebergia militaris.

Backebergia militaris.

Backebergia militaris.

Mammillaria beneckei (0181). Kvitla mi doma len raz... Zaujímavý kvietok.

Mammillaria beneckei (0181).

Ferocactus lindsayi (0182).

Ferocactus lindsayi (0182).

Mammillaria beneckei (0181) epifyticky na Ferocactus lindsayi.

Plody Ferocactus lindsayi vysychajú v tej horúčave veľmi rýchlo.

Pacifik pri Lazaro Cardenas.

Pacifik pri Lazaro Cardenas.
 
 
Copyright 2009 Milan Zachar. Všetky práva vyhradené.   |   cactuszachar@gmail.com