Úvod   |   Galeria   |   Napíšte mi
 


 
 

Hipolito II, COAH

Začiatkom apríla 1996 sme boli s Alim Luxom a Honzom Gloserom na výlete po severe Mexika. Celkom automaticky sme sa stretli na juhu štátu Coahuila. A zase celkom automaticky sme mierili k južným výbežkom Sierra de la Paila.

Na nízkych pahorkoch sme vo výške 1190 m n. m. pozorovali nádherné populácie Sclerocactus scheerii (0870), prekrásne kvitnúce Opuntia moelleriana (0871), Coryphantha bergeriana, Echinocereus pectinatus v kvete, Coryphantha werdermannii, Ferocactus hamatacanthus, Thelocactus bicolor ssp. wagnerianus, Astrophytum capricorne, Echinocereus stramineus, Mammillaria heyderi ssp. applanata, Sclerocactus mariposensis, Epithelantha micromeris, Echinocereus dubius, Opuntia microdasys, Opuntia platyacantha, Opuntia leptocaulis, Coryphantha pseudoechinus aff..
O pár kilometrov ďalej pozorujeme Echinocereus primolanatus (0872) s pukmi, Echinocactus horizonthalonius (0873), Echinocersu pectinatus v kvete, Sclerocactus uncinatus ssp. wrighti a Epithelantha micromeris.
 
 
 
 

Opuntia moelleriana (0871).

Raňajšie fotenie. Podľa oblečenia účastníkov sa dá predpokladať chladná noc a ráno.

Opuntia moelleriana (0871).

Echinocereus primolanatus (0872) s pukom.

Fouquieria splendens.

Nádherné zátišie. Z ľava Sclerocactus uncinatus ssp. wrighti, Echinocereus primolanatus (0872) a Astrophytum capricorne.

Ali Lux fotí naaranžovanú Opuntia moelleriana (0871).

Opuntia moelleriana (0871).
 
 
Copyright 2009 Milan Zachar. Všetky práva vyhradené.   |   cactuszachar@gmail.com