Úvod   |   Galeria   |   Napíšte mi
 


 
 

Argentina, Buenos Aires

Buenos Aires je hlavné mesto Argentíny. Oficiálne má niečo cez 3 milóny obyvateľov. S predmestiami viac ako 10. Po skončení kaktusárskeho výletu sme sa päť dní flákali. Krásne mesto. Na európske pomery veľmi čisté. Okrem výborných steakov sme chodievali jedávať brzlíky a "chinchulines" (črievka mladých teliat plnené spracovaným kravským mliekom). Výborné. A k nim výborné červené. Ale ani niektoré Savignony Blanc sa veru nedali zahanbiť. Argentína je iná kaktusárska liga.
 
 
 
 

Čakanie nie je také otupné.

Reštaurácia Siga la vaca. Na odporúčanie taxikára sme tam obedovali hneď po prílete. Zdala sa nám úžasná. Keď sme v nej jedli na konci pobytu, vedeli sme o kvalite argentínskej stravy viac a reštaurácia už úžasná nebola. Ale slušná.


Obrázky zo štvrte San Telmo. Cez víkend tu bývajú trhy, na ktorých nájdete aj drevené želiezka. A množstvo postáv a postavičiek. Reštauácií a barov. A tanečníkov tanga. Má to šmrc.


Floralis Generica od Eduarda Catalana.


Puerto Madero.Puerto Madero. Kedysi drevený prístav, dnes jedna z najlepších adries v hlavnom meste. Má atmosféru. Môže to byť krásne bývanie.

Chladnejšie noci môžu spôsobovať drobné urologické problémy.


Casa Rosada v noci.

Casa Rosada. Nie je to architektonický skvost. Budova bývalej colnice sa priebežne pristavovala až do dnešnej podoby.


Puerto Madero.

Samotné mauzóleum.

Ceremónia kladenia vencov k pamätníku José de San Martin pri príležitosti návštevy peruánskeho prezidenta Ollanta Humala v Buenos Aires.Úžasný fikus.


Vo dvoroch je bohatá ponuka rýchleho občerstvenia. Veľmi chutného.Interiér Mauzólea José de San Martín.Nádherné domy z polovice minulého storočia.


Mauzóleum José de San Martin, bojovníka za slobodu Argentíny a osloboditeľa Chile a Peru.

Letisko Jorge Newberry. O kvalite dokončievacích prác tu panuje iná predstava ako v Frankfurte.Puerto Madero a Puente de la Mujer.Pozadie dňa. Konkurencia býva silná.
Puerto Madero.


Pamätná tabuľa je úplne dolu.Kondor je typickým vtákom Južnej Ameriky. Nevideli sme ani jedného.

Ani tieto úžasne veľkorysé cesty neriešia dopravné zápchy v buenos Aires.

La Boca. Chudobná prístavná štvrť. Sem pred rokmi prichádzali lode s inmigrantami. Viete si predstaviť ako sa tu po dlhej plavbe objavovali rôzne existencie a ako sa na nich vrhali zlodeji, štetky a všetci možní kriminálnici? Dnes je La Boca turistická atrakcia. Na malej ploche je tu kopec barov a tanečníkov tanga. Tango a La Boca ale logiku nemá. V chudobnej talianskej štvrti sa argentínskeho tanga veľa nezatancovalo.

Casa Rosada v noci.

Puerto Madero.

Toto je iná liga.
Peruánsky prezident Ollanta Humala kladie vence k pamätníku José de San Martin.
Floralis Generica od Eduarda Catalana. Svojho času sa kvet ráno otváral a večer zatváral. Jeho mechanizmus nebol vyrobený vo Švajčiarsku a dnes sa zbytočne nehýbe...


Obrátené garde "osa na bonbóne".Floralis Generica od Eduarda Catalana.Krásne dámy chystajú predstavenie. Stálo za to.


Nie sú čarovní?

Puerto Madero.Nákupných centier majú v Buenos Aires nerátane. Výborné obchody, krásne prostredie.Puerto Madero.Toto sú tie výborné črievka.

Casa Rosada v noci.Puerto Madero a Puente de la Mujer.

Bary s tanečníkmi tanga sú oázami kultúry a oddychu.Puerto Madero.José de San Martín.Puerto Madero a Puente de la Mujer.


Nebolo jednoduché dať celú partiu dokopy. Prilietal som prvý. Miro s Blaškou meškali pár desiatok minút. Po návrate z Paraguaya prilietala Lucka a v noci sa k nám v Salte pripojil Ali. Na vážny problém by stačilo, ak by sa len niekomu stratil kufor. Prišli našťastie všetky.

Ruská ortodoxná cirkev má v Buenos Aires jediný chrám.Casa Rosada v noci.
Nádherná, ale zájdená a opustená budova pri parlamente.

Puente de la Mujer.
Plus hudobná produkcia. Skutočne sa tu človek cíti výborne.

Výmena stráží.

Jedna z atrakcií - hrob Evy Perón.

Výlet končí a lietadlo sa zvíha... Hasta la próxima.


Na križovatkách ovládli obchod s okuliarni černosi. Zvláštne.

Puerto Madero.
Recoleta, jeden z najkrajších cintorínov sveta. Zdá sa mi to trochu zvrátené, ale ako hovoria Španieli - contra el gusto ninguna disputa (Proti gustu žiadny dišputát).
Puerto Madero.Pohodlné bydlo na druhej strane námestia s prezidentským palácom.


Puerto Madero.

Obelisco v centre mesta.Súsošie pred parlamentom.
Parlament.

Prezidentský palác - Casa Rosada. 
 
Copyright 2009 Milan Zachar. Všetky práva vyhradené.   |   cactuszachar@gmail.com